Ceny surowców metalowych na rynku krajowym poszybowały w górę w 2021 r.

- 2021-06-22-

Od kwietnia 2021 r. szaleńczo rosną ceny tworzyw sztucznych, sprzętu i miedzi, a także płace pracowników. Wśród nich plastik wzrósł o 40%, sprzęt wzrósł o 30%, materiały miedziane wzrosły o 70%,

 

 

 

Ostatnio wielu dostawców surowców poszło „listem o korektach cen”, w których cena surowca nie została aktywnie obniżona, gdy jest wiatr i oddolnie, cena generalnie rośnie, co jest powodem, dla którego cena surowca jest wygrzebać?

 

Globalna epidemia poprawia się, gospodarka stopniowo odradza się, a przemysł w Europie i Ameryce również zaczyna normalnie produkować. Obecnie wiele surowców stopniowo optymistycznie patrzy na przyszły rynek. Po prawie roku spoczynku rozwój przemysłu również zemści się na wzrost, a ceny materiałów również rosną.

 

Aby złagodzić kryzys, Stany Zjednoczone wydrukowały w 2020 r. 3,2 biliona dolarów, Japonia 5 bilionów dolarów, a łączna ilość banknotów wydrukowanych w ośmiu największych gospodarkach na całym świecie była bliska 100 bilionów juanów. Ze względu na dużą ilość pieniędzy uwolnionych przez banki centralne i powódź globalnej płynności konieczne jest zwiększenie wysokości statku. Prawie wszystko wzrośnie w cenie. Surowce nie są wyjątkiem, co jest siłą krajów zachodnich w eksporcie inflacji.

 

W 2021 roku, wraz z premierą nowej szczepionki koronowej na świecie, liczymy również, że sytuacja makroekonomiczna w kraju i za granicą ulegnie poprawie, a ceny surowców przemysłowych spowolnią w drugiej połowie roku.